CP Contact Form with PayPal - en to it_IT translation catalogue (16 entries)

en: Email
it_IT: E-mail

en: Subject
it_IT: Oggetto

en: Message
it_IT: Messaggio

en: Please enter the captcha verification code.
it_IT: Inserisci il codice di verifica captcha.

en: Incorrect captcha code. Please try again.
it_IT: Codice captcha non corretto. Riprova.

en: Please enter the security code
it_IT: Inserire un codice di sicurezza.

en: Security Code
it_IT: Codice di sicurezza

en: Coupon code
it_IT: Codice Coupon

en: This field is required.
it_IT: Questo campo è obbligatorio.

en: Please enter a valid email address.
it_IT: Inserisci un indirizzo e-mail valido.

en: Please enter a valid captcha code.
it_IT: Si prega di inserire un codice captcha valido.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
it_IT: Si prega di inserire una data valida con questo formato (gg/mm/aaaa)

en: Please enter a valid number.
it_IT: Specificare un numero valido.

en: Please enter only digits.
it_IT: Inserisci solo cifre.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
it_IT: Inserire un valore minore o uguale a {0}.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
it_IT: Si prega di inserire un valore maggiore o uguale a {0}.
